3 Temmuz 2016 Pazar

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #7 : AYTAÇ KEYİFLİ ET LOKMALARI

Merhaba arkadaşlar;


Bugün size yeni keşfettiğim ve çok beğendiğim bir üründen bahsetmek istiyorum. Genelde diyetlerde protein önemli bir konudur hangi besinden alınacak ne şekilde ne zaman tüketilecek vs vs... Ben et çok çok seven biri olarak içeriğinde yüksek protein ürünleri bulunduran diyetleri çok rahat yapıyorum. Yada diyet listelerimin o şekilde hazırlanmasını talep ediyorum ki kolay yapabileyim.


Ama genelde proteinli ürünler ana öğünlerde yer alır ara öğünlerde ise genelde meyve, süt ürünleri gibi şeyler vardır pek fazla protein olmaz. Ama bu ürünle ara öğünde de çok rahat ve pratik bir şekilde et yiyebiliyorum ki bu da çok hoşuma gidiyor.

Aytaç markasını biliyorsunuzdur ben pek çok şarküteri ürününü denemiş ve beğenmiştim fakat bu ürününü ilk kez görüyorum. Ürün yeni mi yoksa ben mi ilk kez rastladım çok emin değilim. İsmi keyifli et lokmaları ve benim gördüğüm bir kaç çeşidi daha var.


Ben bunları Migros ta gördüm kendime hemen denemek için kekiklisini aldım. Karabiberli ve sadesi de vardı. Diğerlerini henüz denemedim karabiberli bana acı gelir diye çekiniyorum ama sadesini mutlaka deneyeceğim. Kekiklisinden son derece memnunum çok hoşuma gitti.

Aslında ürün bildiğimiz kuru etin biraz daha modernize edilmiş pratik hale getirilmiş ve çeşitlendirilmiş hali. Ama benim hoşuma gitti ki ben zaten kuru ette çok severim. Bunlar biraz daha farklı tat olarak ama çok kolay yanınız da taşıyabileceğiniz kimseyi kokusuyla vs rahatsız etmeden tüketebileceğiniz çantanıza atıp taşıyabileceğiniz bir halde olunca bence güzel olmuş.


25 Gramlık paketlerde satılıyorlar ara öğün olmak için ideal ama bir defada hepsini de bitirmek zorunda değilsiniz sonuçta gün içinde açlık hissettikçe de yenebilir. Ben ayrıca öğle yemeklerde salata varsa onu etli salata haline getirmek içinde kullanıyorum. Çünkü her zaman her lokantada çeşitli salatalar bulmak mümkün olmuyor ama klasik bir yeşil salata alıp içine bunlardan eklediğinizde tam bir salatalı öğün çıkarmış oluyorsunuz.


Ayrıca ramazan boyunca iftariyelik olarak da kullandım. Sizde alışkanlık var mıdır bilmem ama biz iftariye tabağına sucuk ya da pastırmada koyarız bu minik et lokmaları da onların yerine ya da yanına çok güzel oldu. Yemeklerde de denenebilir sanırım ama henüz bir deneme yapamadım. Denersem mutlaka bir yerde paylaşırım.


REEC.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder