27 Haziran 2016 Pazartesi

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #6 : ÇEREZLİK KESTANE

Merhaba arkadaşlar;

 
Bugün ara öğün serimizden yeni bir yazımız var. Ama aslında itiraf etmeliyim ki bu ürün pek ara öğün olmaya uygun değil çünkü kestane diyetlerde en az verilen listelere en az yazılan ürünlerden biridir. Fakat benim de en en sevdiğim yiyeceklerden biri bu nedenle kış yaz mutlaka bir şekilde bulur yerim. Sağlıklı beslenmenin ilkelerinden birisi de tüm istediğiniz yiyecekleri yasak olmaksızın az da olsa yemektir. Bu nedenle bu kadar seviyorken yememeye çalışmak benim için zor olurdu.

Peki mevsimi değilken nerden bulacaksın kestaneyi de diyet listene ekleyeceksin diyenler için işte bu ürünleri öneriyorum. Ben daha önceleri başka markalarınkileri denemiştim. Geçenlerde markette görünce bir de bunu denemek istedim. Herhangi bir farklılık ya da olumsuzluk söz konusu değil hemen hemen hepsinde içerik aynı.Peki içerik ne diyenlere yani böyle bir ürün yememiş denememiş olanlara biraz bahsetmek gerekirse bu ürünler kurutulmuş kestane içeriyor. Ama farklı şekillerde kurutuluyorlar dolayısıyla kup kuru bir kestane çıkmıyor paketin içinden. Sadece taze kestane gibi değil görüntüsü ve yapısı daha çok sanki buharlanarak pişirilmiş gibi oluyor. Renginin koyu olması sizi korkutmasın isli ya da yanık bir kokusu ya da tadı yok kesinlikle.Kesinlikle normal kestane tadı var hatta kestaneyi kavurarak değil de suda haşlayarak yiyenler için tam aynı tadı verecektir. Ama dediğim gibi değerlerine dikkat ederek tüketmek lazım çünkü çok da masum bir yiyecek değil sonuçta. Gerçi paketleri çok büyük olmuyor yani birkaç paket birden yemezseniz ayarı kaçırmış sayılmazsınız. Kalori ve besin değerleri paket üzerinde var dolayısıyla oradan da aldığınız miktarlara dikkat edebilirsiniz.Çok yaygın satılan bir ürün değil bu marka ya da diğer benzer markaları her yerde bulamıyorum ama buldukça mutlaka alıyorum. Benim gibi kestane sevenlere ve her zaman yemek isteyenlere ya da değişik bir çerez değişik bir tat arayanlara mutlaka bir denemelerini öneririm.

 

REEC.

1 yorum:

  1. ay ben bunu hiç görmedim görsem koliyle alırdım kiiii! niye haberim olmamış hiç!!! kestane hastasıyım ki ben :D iyi ki yazmışsınız iyi kiiii <3

    YanıtlaSil