15 Haziran 2016 Çarşamba

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #5 : PEYMAN FORM MİX

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size sağlıklı atıştırma araştırmalarından bir diğeri ile ilgili olarak yazı yazıyorum. Bahsedeceğim ürün aslında bir çeşit çerez karışımı. Peyman markası biliyorsunuzdur sanırım Bahçeden serisi ile çok güzel kuruyemiş paketleri hazırlıyorlar. Ben bu ürünlerinden en çok kuru eriği seviyorum onu da tavsiye ederim oldukça etli bir erik çeşidinden yapıyorlar.

Geçenlerde Migros'ta Bahçeden serisinin altında yeni bir çeşit daha doğrusu çeşitler çıkardıklarını gördüm. Çeşitli ihtiyaçlara göre karışımlar hazırlamışlar. Benim bugün size bahsedeceğim de Form mix olanı. Bu paketin diyete daha uygun olacağını düşündüm.
İçerisinde çiğ iç ayçekirdeği, iç ceviz, turna yemişi, kuru kayısı ve çiğ iç kabak çekirdeği var oldukça doyurucu yani. Ara öğün arayın olmaya bence gayet uygun hatta ben bir ara öğün de bunun tamamını bitiremiyorum yani birkaç parça yediğim zaman bana yeterli geliyor. Kabak çekirdeği var ceviz var hemde kuru meyveler var oldukça tok tutucu oluyor ve oldukça işe yarıyor. İçerisindeki ürünleri eşit olarak eklemişler sitesinden aldığım bilgiye göre hepsi %20 oranında eklenmiş dolayısıyla hepsinden eşit yararlanmış oluyorsunuz. Paketin tamamı toplam 66 kalori bunun üzerinden de anlayabiliyorsunuz çünkü kalori yağ şeker tuz değerlerinin hepsini paket üzerinde hepsi yazılı bu da çok pratik oluyor. Kalori hesabı yapan kişiler için çok güzel düşünülmüş.


Ben bunu genelde dediğim gibi çantamda ara öğün olarak kullanıyorum ama bunun haricinde sade salatalarınıza toplandımak ve daha da kaliteli hale gelmek için de kullanabilirsiniz.  Bir arkadaşımın aynı zamanda makine ile evde ekmek yaparken de içerisine ekliyor. Ben denemedim ama çok güzel olduğunu söyledi. Ama ben de salatalarıma ekleyerek kullandım gerçekten güzel oluyor.  Bazen yavan yavan sadece yeşillik yemek çok sıkıcı olabiliyor ve sıkıcı olduğu zamanda da bunu devam ettirmek çok zor oluyor. Bu şekilde bir ekleme ile  ağzını değişik tatlar geliyor hem de daha doyurucu ve sıkıcı olmaktan kurtuluyor.

REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder