16 Mayıs 2016 Pazartesi

DİYET TÜYOLARI #13 : DAHA FAZLA SU İÇMEK İÇİN

Merhaba arkadaşlar;

 

Size daha önceki diyet yazılarımda su içmenin ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştim. Fakat etrafımdaki pek çok kişi gibi ben de yeterince su içemeyenlerdenim. Hatta kendimi zorlamasam gün içinde bir bardak bile içmem herhalde. Ama tabii su içmek aklıma gelmiyor diye bırakmak olmaz. Daha fazla su içmenin yollarını bulmak kendine göre yöntemler üretmek lazım.

Benim de kullandığım yöntemlerden biri muhtemelen sizin de pek çok yerde duyduğunuz meyveli ya da aromalı su yöntemi. Suyun tadı olur mu diyecek belki okuyanlar ama maalesef oluyor ve ben sanırım normal suyun tadını pek fazla sevmiyorum. Bu nedenle de çok çok yani tabiri caizse kana kana içmiyorum. Bunun içinde en kolay yol olarak suyun tadını değiştirmek için bir şeyler yapmayı düşündüm.

Daha önceleri kendim çeşitli meyveler sebzeler ya da aroma esansları kullanıyordum. Ama geçenlerde TAZEKURU firmasının bu minik paketleriyle karşılaştım. Çok şeker bir biçimde paketlenmiş portakal dilimleri var içerisinde. Tamamen doğal organik çok sağlıklı bir şekilde hazırlanmış paketlenmiş incecik portakal dilimleri bu iş için ideal.Tabii aslında bu dilimleri pek çok şekilde kullanmak mümkün. Çeşitli pastalarda tartlarda gerek dekoratif gerekse aroma amaçlı kullanılabilir ama tabii konumuz diyet olduğundan işin o kısmını hiç bilmiyormuş gibi davranıyorum.
Paket diyet listelerindeki 1 porsiyon meyveye denk gelecek şekilde hazırlanmış. Ve kutusunda yazana göre ara öğün olarak düşünülmüş fakat açıkçası ben hiç ara öğün olarak kullanmadım. Benim su içme problemim için o kadar faydalı oldu ki sadece bu amaçla kullanıyorum ama ara öğün olarak kullanmak isteyenler içinde bir paketin 68 kalori olduğunu ve ara öğün için gayet uygun olduğunu söylemeliyim.


Halen daha litrelerce su içemiyorum ama açık ara eskisinden daha fazla su içmemi sağladığı için bu üründen çok memnunum size de mutlaka denemenizi öneririm.

 

REEC.

 

 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder