10 Mayıs 2016 Salı

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #2 : SÜTAŞ KUTU SÜZME PEYNİR

Merhaba arkadaşlar;


Ara öğün araştırmalarımız devam ediyor. Daha önce gittiğim pek çok diyetisyenin listelerinde bana yazmış olduğu ürünlere bakarak ara öğün olarak neler yazdıklarını da göz önüne alarak yeni yiyecekler bulmaya çalışıyorum. Ve genelde listelerde çoğu ara öğünde meyve ve yanında süt ayran ve peynir verildiğini gördüm. Bu nedenle meyvenin yanında nasıl bir peynir yiyebiliriz nasıl daha pratik olur diye bakıyorum. Çünkü ben bir ofis çalışanıyım evde olduğum zamanlardaki gibi buzdolabını açıp peynir almam mümkün olmuyor çalışırken.

Marketlerde gün içinde işyerinde ya da dışarıda ara öğünüme ekleyebileceğim peynir çeşitlerini ararken Sütaş firmasının kutu kutu süzme peynir ini gördüm. Ve tabiisi hemen alıp denedim. Ben zaten süzme peyniri çok seviyorum ve evde de kullanıyorum. Ama tabii evde kullandıklarım kutulu olan daha büyük boyları.

Bu kutu kutu halinin en büyük avantajı neredeyse tam diyet ölçüsü yani bir kibrit kutusu büyüklüğünde 4 adet kutucuktan oluşması. Üzerinde bir karton ambalajla birbirlerine bağlı şekilde dörtlü olarak satılıyor.  Her biri kartonun içerisinde ayrı ayrı paketli olduğu için tek tek alıp açmanız yanınızda götürmeniz için çok iyi oluyor. Ben her bir parçayı bir ara öğün yanında tüketiyorum hem boyutu bunun için ideal hem de ofis ortamında saklamak için çok pratik. Çünkü açılmış bir ambalaj saklamanız gerekmiyor kalan kutular hiç açılmamış olarak tertemiz duruyorlar.


Ayrıca evde kahvaltı edemediğim zamanlarda da ben bu üründen çok faydalandım. Yanına bir domates bir salatalık iki dilimde kepek ekmeği ekledim miydi buyurun size tam bir diyet kahvaltı hazır. Dediğim gibi zaten kendinden ölçülü ve çok da pratik. Kahvaltı kısmında tek sorun 4 lü ambalajda olduğu için hafta içi günde Cuma gününü açıkta kalması. O günüde kahvaltıya kaçamak günü olarak seçerseniz bu sorunda ortadan kalkıyor.

Benim sağlıklı beslenme düzeni çabalarımda bana çok faydalı oldu sizin de böyle bir düzen isteğiniz varsa Sütaş’ın bu peynirciklerine yer vermenizi öneririm. Ayrıca sizin başkaca bulduğunuz kullanım alanı varsa bana da söylerseniz sevinirim.

 

REEC.

 

1 yorum:

  1. Süzme peynir kalp ben :)
    Çok fazla seviyorum.
    Bunlar çok pratik oluyor gerçekten.

    YanıtlaSil