30 Nisan 2016 Cumartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #87 : DOLCE MİA PARFÜM

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size yeni bitirdiğim bir parfümden bahsetmek istiyorum. Bu parfüm Pastel Kozmetik firmasının Dolce serisinden Dolce Mia isimli parfümü. Ben bu parfümü ilk kez kullandım ve bitirdikten sonra da düşüncelerimi sizinle paylaşmak istedim.

Bendeki 50 ML bir ürün ve sitesinden gördüğüm kadarıyla da bu parfüm tek boy olarak satılıyor. Fiyatı indirimlerde vs değişiyor olmasına rağmen uygun fiyatlı bir parfüm. Bu seride benim bulduğum kadarıyla 3 çeşit var ve ben hepsini aldım sırayla denedikçe buradan yazmayı planlıyorum.


İlk önce ambalajından bahsediyim… Ben özellikle 50 ya da 30 ml parfümleri tercih ettiğim için boyutu beni çok mutlu etti. Şişesinin modeli de çok güzel kısmen damla ya da gül goncasına benzettim. Ambalajıyla ilgili olarak beğenmediğim tek şey kapağı. Plastik gibi bir malzemeden yapılmış ve üstü parlak bir boyayla boyalı ve bence çok ucuz ve basit duruyor. Bu kadar güzel bir şişe dizaynına daha şık bir kapak olmalıydı hatta şeffaf bir kapak bile olabilirdi bence.

Kokusu ise tam bir bahar ve yaz kokusu. Çok hafif çok hoş bir çiçek kokusu. Sizi hiç rahatsız etmeden sanki çiçek bahçesindeymiş gibi bir his veriyor. Baharda aldığınız çiçek kokularını üzerinize sıkmışsınız gibi hissedebileceğiniz güzel bir kokusu var. Fakat tek sorun çok az kalıcı olması. Eğer kokusunu sürekli üzerinizde tutmak isterseniz sürekli tazelemeniz lazım çünkü en fazla 1 saat üzerinizde kalıyor ve sonra uçup gidiyor. Belki bu uçucu hali hafif yapısından kaynaklanıyor bilemiyorum ama biraz daha kalıcı olabilseydi çok güzel olurdu doğrusu.


Bahar için eğer hafif hoş bir çiçek kokusu arıyorsanız ve çok fazla kalıcılık beklentiniz yoksa bu parfüme mutlaka bir şans vermenizi tavsiye ederim.

 

REEC.

1 yorum:

  1. bir ara ben de severek kullanmıştım, iddialı ve çok güzel bir kokusu var cidden =) elinize sağlık

    YanıtlaSil