20 Nisan 2016 Çarşamba

ÜRÜN İNCELEMESİ #84 : CATHERİNE ARLEY HAZAL


Merhaba arkadaşlar;

Bugün size yeni kullandığım bir parfümden bahsetmek istiyorum. Aslında ben pek parfüm anlatamam ama denemeye çalışacağım.

Bahsedeceğim parfüm Catherine Arley markasına ait benim aldığım bir setin içerisindeydi. Çocukken çok adını duyduğum fakat denemediğim bir parfümdü o yüzden baya merak ederek kullanmaya başladım.

Öncelikle ambalajından başlıyım her zamanki gibi baya geniş uzun bir şişesi ve ve ben maalesef tasarımı beğenmedim. Boyut olarak çantada taşımaya falan uygun değil tabiiki ama masa üzerinde de pek öyle dekoratif amaçla kullanacağım bir formu yok maalesef.Kokusu çiçeksi ağırlıkta diyebileceğim bir nebze de baharat kokusu olan bir parfüm. Kokusu bana biraz ağır geldi belki renginin pempiş pembiş ambalajının etkisiyle baharlık yazlık bir koku diye düşünmüştür. İlk kokladığımda da çiçeksi hali daha ön planda olduğundan bu bahar bu parfüm biter demiştim. Ama maalesef ağır yapısı nedeniyle maalesef daha yaz sonu ya da daha günlük değil de geceye dönük olarak kullanabileceğim bir koku olduğuna karar verdim.
Kalıcılığı gayet güzel ben çok yoğun sıkmıyorum parfümü üzerime o nedenle arada tazelemem gerekiyor ama eğer siz baştan aşağı parfümlenen birisi iseniz muhtemelen gün içinde iki tazeleme yeterli gelecektir.

Kısaca ambalajı nedeniyle pek favorilerim arasına girmeyen bu parfümü daha gece çıkmalarına daha çok yaz sonu mevsime yaraşır buldum. Açıkçası kullanıp bitirdikten sonra da sanırım aynı çeşidini almam.

 

REEC.

 

 

3 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. kendi internet sitesinden almıştım anneler günü için set yapmışlardı

   Sil
  2. biraz önce gördüğüm kadarıyla trendyol.com da 50 ml olarak satılıyor

   Sil