17 Nisan 2016 Pazar

ÜRÜN İNCELEMESİ #83 : GARNİER BB KREM

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size bayadır kullandığım bir üründen bahsedeceğim. Bu ürün Garnier markasının BB kremi. Ben çok fazla fondöten kullanmayı seven birisi değilim o nedenle BB kremler ilk çıktığında bu fikir baya hoşuma gitti bana uygun ürünler olduklarını düşündüm. Bu nedenle de hemen hemen her markanınkini denedim bu da o denemelerimden birisi.


Sanırım bu BB kremi ülkemizde ilk çıkanlardan biri en azından uygun fiyatlı ürünler arasında ilk çıkanlardan olduğunu sanıyorum. Çok kişiden kullanıldığını duydum bazısı beğenmiş bazısı beğenmemiş ben de bir denemek istedim.

Bendeki Orta ton yani Medium. Çok fazla açık tenli olmamakla birlikte beyaz tenliyim diyebilirim bu ton genelde fondöten ya da benzeri ürünlerde bana uyan bir tondur ama bu kremde biraz koyu geldi. O nedenle eğer benim gibi açık tenliyseniz bembeyaz olmasanız bile açık tonunu almanızı öneririm.Ben kokulara karşı biraz hassas birisiyim, bu nedenle bana fazla gelmiş olabilir bunu önceden belirteyim ama ürün kokusuz bir ürün değil. Ve bana kullanırken kokusu biraz rahatsız edici geldi açıkçası. Kötü bir koku değil yanlış anlaşılmasın hani bazı ürünler çok alkol ya da kimyevi kokar o tarz değil ama parfümünü sevmedim ben.

Ben kremi elle uyguladım fırçaya gerek duymadım. Sürdükten sonra biraz bekleyince cilde daha iyi nüfuz ediyor yalnız ona dikkat edin. Çok yoğun kapatıcı bir ürün değil normal olarak ama benim kırmızı yanaklarımı eşitlemeye yeterli geldi.

Benim cildim yağlıya dönük karma o nedenle bana biraz yağlı geldi sanırım kuru ciltlilere çok çok daha iyi uyacak bir ürün. Hani kullanılmaz bir durumda değil ben kullanıp bitirdim ama biraz parlama yaptı ve T bölgemi sürekli kontrol etmem gerekti kullanırken.

Sonuç itibariyle yağlı cildime pek uymaması ve tonu cildime koyu gelmesi nedeniyle sanırım tekrar almam fakat belki açık rengini kış dönemi için tekrar bir denemek isteyebilirim.

Bana önerebileceğiniz başka BB krem varsa yorum bırakırsanız sevinirim.
 
 

REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder