7 Nisan 2016 Perşembe

ÜRÜN İNCELEMESİ #80 : ESSENCE PURESKIN BURUN BANTLARI

Merhaba arkadaşlar;

 
 Bugün size bir cilt bakım ürününden bahsetmek istiyorum. Bu ürün bildim kadarıyla sadece Gratis mağazalarında satılıyor. Essence markasının Pure Skın serisinden kullandığım temizleyici burun bantları. Bu seri bildiğim kadarıyla sivilceli ciltleri düşünülerek çıkarılmış.
 
Ürün zarf şeklinde bir ambalajla sunulmuş ve içerisinde maalesef sadece 3 adet ürün bulunuyor. Ürünün sayısının bu kadar az olması beni hayal kırıklığına uğrattı maalesef. Fiyatı çok pahalı bir ürün değil evet ama yine de 3 tanecik ürün benim gözüme az geldi. Her bir burun bandının ayrıca tek tek paketlenmiş olması çok güzel böylece zarfı açıp kullandığınızda diğerlerini kirletmemiş ve bozmamış oluyorsunuz. Ayrıca her ne kadar zarf çok yer kaplamıyor olsa da tek tek de yanınızda taşımanız mümkün oluyor.Üürnle ilgili maalesef sevmediğim diğer bir durum ise kullanım talimatları. Yanlış anlamayın hem kutuda hem de içindeki parçalarda kullanım taalimatı var ama maalesef hepsi yabancı dilde. Ürünün Türkiye de satıldığını düşünürsek bence kesinlikle Türkçe yazılması gerektiğini düşünüyorum. Bu konularda biraz takıntılıyım o nedenle hemen dikkatimi çekti.
 
Ürünün vaatleri şu şekilde;
v  Tıkanan gözenekleri açmak,
v  Fazla yağı ortadan kaldırmak,
v  Burundaki siyah noktaları temizlemek.
 
İlk iki maddeyi deneyimlemek için 3 adetlik bir paket yeterli olmuyor tabiiki ama siyah nokta temizlemede fena değil hatta başarılı da diyebiliriz. Kullanımı çok basit dediğim gibi tek tek ıslak burnunuza uyguluyorsunuz. 10-15 dakika bekliyorsunuz ve ıslatarak yüzünüzden çıkarıyorsunuz. Ben daha önce de başka markalarınkinden kullanmıştım. Onlarda çıkarırken ıslatma yoktu ama bunun talimatında o şekilde yazmış dikkat edin.Ayrıca en fazla 3 günde bir uygulamak gerekiyormuş bunu da atlamayın ben haftasonları genelde bu tarz ürünler kullandığımdan benim için sıkıntı olmadı.Ürünle ilgili sevmediğim bir diğer nokta da  kokusu. Kullandığım diğer burun bantları da böyle kokyuğu için çok yadırgamadım ama bildiğiniz tutkal gibi kokuyor eğer çok hassas sanız direk burnunuza uygulayacağınız için sorun olabilir.
 
Benim cildim yaplıdır ve fazla hassas değildir. Herhangi bir alarjik reaksiyonla karşılaşmadım. Siyah nokta oluşumunu da engeller diyor ama ona yönelik bir etkisinide görmedim ama siyah nokta temizlemesi için uygun fiyatlı ve tavsiye edebileceğim bir ürün.
 
 
 
 
REEC.1 yorum: