3 Nisan 2016 Pazar

ÜRÜN İNCELEMESİ #79 : CHAPSTİCK

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size bahsedeceğim ürün benim ilk bakım ürünüm teeee ortaokul zamanında kullanmaya başladığım benim ilk göz ağrım Chapstick dudak koruyucusu. Gerçi ben o zamanlar genelde klasik olan siyah ambalajlı olanını kullanıyordum ama bugün size bahsedeceğim ise naneli olan çeşidi. Ben Türkiye de çok fazla çeşidini görmedim ve çok da yaygın olarak satılmıyor ama yurtdışında envaı çeşidi hatta renkli olanları da mevcut ben denk geldikçe almaya çalıyorum.


Dediğim gibi bendeki naneli olanı zaten dış ambalajlıda yeşil renkli olmasında ayırabiliyorsunuz. Çok hoş bir nane kokusu ve dudağınıza sürdüğünüzde de nane tadını alıyorsunuz. Eğer nane sevmeyen birisiyseniz ya da aromalı dudak ürünlerinden rahatsız oluyorsanız kullanmanızı önermem. Ama ben hem naneyi gerek kokusu gerekse tadını çok sevdiğim için bu çeşidini de seviyorum.
Eğer dudak kremi (ya da dudak koruyucu nasıl adlandırıyorsanız) kullanmayı seven birisiyseniz alışık olduklarınızdan biraz farklı gelebilir yapısı çünkü oldukça yumuşak bir yapısı var. Sürdüğünüzde resmen dudağınızı kaplıyor. Ayrıca eğer dudağınızda bir tahriş varsa hafif bir yanmada hissedebilirsiniz naneli olduğundan hafif yanabiliyor.

Tedavi edici bir özelliği yok kremin ama çok yoğun bir şekilde nemlendiriyor. Yalnız kalıcılığı çok fazla değil çünkü yumuşak bir yapısı olduğundan bir şeyler yediğinizde içtiğinizde hemen bulaşıyor ve dolayısıyla dudağınızda kalmıyor.

Benim hem nostaljik sebeplerle hem de yumuşak yapısı nedeniyle çok sevdiğim bu ürünü hepinize tavsiye ederim eğer denk gelirseniz mutlaka deneyin derim.

 

REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder