11 Mart 2016 Cuma

ÜRÜN İNCELEMESİ #77 : ELF RİCH RED MATTE DUDAK KALEMİ

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size ELF markasından aldığım ilk üründen bahsetmek istiyorum. Sanırım iki sene kadar önce instagram üzerinden bir satış hesabından bu markanın tanıtımlarını görmüştüm ve gördüğüm ürünleri içerisinde de en çok ilgili çeken bu kalem olmuştu.

Benim almış olduğum kalem mat olan seriden. Rengi tam anlamıyla mat ve içerisinde kesinlikle ışıltı ya da parlaklık yok. Bendeki rengin adı Rich Red.... ve gerçekten de çok zengin tam bir kırmızı. Her zamanki gibi ambalajından bahsederek başlıyorum; Benim çok beğendiğim çok hoşuma giden çok şık bulduğum bir ambalajı var. Kalınca bir kalem formunda düşünülmüş üzerinde çok kibar ve ince bir şekilde markanın ve serinin ismi yazılı. Ambalaj mat siyah renkte sadece dip kısmında ürünün rengine göre boyanmış bir kısmı var. Asansörlü bir kalem ve bu benim pek sevmediği bir özelliği çünkü asansörlü kalemlere ben pek ısınamadım. Dediğim gibi rengi kırmızı ama pembe alt tonlu bir kırmızı eğer kalem olarak kullanacaksanız buna dikkat etmeniz lazım fakat benim ruj olarak da kullanacaksanız bir kaç kat sürdüğünüzde alt tonu pek fark edilmiyor.

Kalemin yapısı yumuşacık çok kolay sürülüyor ama bu yumuşaklık kesinlikle kullanımı zorlaştıran sürüşe izin vermeyen bir yumuşaklık değil tam tersine hem ruj hem kalem olarak çok rahat kullanımı sağlayan bir yumuşaklık. Ruj olarak da kullandığımızda dudağa rengini tam olarak veriyor ve gayet kalıcı. Bütün gün olmasa bile çok rahat bir kaç saat rengini bozmadan dudağınızda kalıyor. Ama dediğim gibi eğer fazlaca geçmezseniz üzerinden koyu pembe gibi duracaktır bunu unutmayın.Benim oldukça hem şekil olarak hem yapı olarak hem de renk olarak beğendiğim bir ürün oldu. Eğer denk gelirsem mutlaka başka renklerini de almak istiyorum sizlere de tavsiye ederim.

REEC.

3 yorum:

 1. Tam benim rengim :) Paylaşım için teşekkürler, sevgiler♥
  Kızsal Şeyler

  YanıtlaSil
 2. bende başka renklerine bakacağım bu arada blogumda yeni yazım mevcut sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Keşke gelse ülkemize artık Elf, İnstagramdan almak istemiyorum yada yabancı sitelerden :/

  YanıtlaSil