7 Mart 2016 Pazartesi

ÜRÜN İNCELEMESİ #76 : MAX FACTOR CREME PUFF TEMPTİNG TOUCH PUDRA

Merhaba arkadaşlar;
 
Bugün size beğenerek kullandığım bir pudradan bahsetmek istiyorum. Max Factor markasının Creme Puff serisinden bir pudra. Pudranın tabiiki bir kaç tonu var bendeki Tempting Touch rengi. Baya açık renkliyim ve bu ton bana tam olarak uydu.


 
Pudrayla ilgili tek olumsuz düşüncem var onu hemen söyleyip araca çıkarayım. Ben ambalajını beğenmedim açıkçası çok daha güzel çok daha şık bir ambalaj yapılabileceğini düşünüyorum. Bana biraz fazla basit geldi mesela en azından içinde aynası olan bir kutu olabilirdi. İçerisinde de basit bir ince sünger var. Bu süngeri pek kullanmadım ama bana çok da kullanışlı gibi görünmedi. O nedenle ben fırçayla kullanıyorum. İçinde şeffaf bir plastik örtü gibi birşey var eğer kendi süngerini kullanacaksanız bu örtüyü kaldırmayın yoksa pudrada deformasyon oluşabiliyor.


 
Pudranın çok hoş hafif ve benim beğendiğim tipik bir pudra kokusu var. Dediğim gibi ben seviyorum kokusunu ama bir kaç arkadaşımın rahatsız olduğunu da duydum. Yapısı sanırım isminden de anlaşılacağı gibi puf puf yapıda oldukça yumuşak kolay sürülebilir. Oldukça sarı alt tonlu ben önce bu kadar sarı ton bana uymaz diye düşünmüştüm ama ciltime tam oturdu doğrusu.
 
Oldukça bereketli bir ürün fırçaya çok fazla almıyorum ama bana yeterli geliyor çoğu zaman ikinci katı bile geçmem gerekmiyor. Oldukça kapatıcı şuan çene bölgemde yoğun sivilce lekeleri olmasına rağmen hiç sorunsuz kapatıyor. Ayrıca ciltte parlama sorununuz varsa bu pudranın bu soruna da çözüm olduğunu ve parlamaların önüne geçtiğini de ekliyim.Benim cildim çok alerjik olmamasına rağmen herhangi bir alerjik reaksiyon göstermedi. Herhangi bir sivilcelenme ya da pütürcüklenme olmadı. Tam tersine gerçekten çok pürüzsüz bir cildiniz varmış gibi oluyor.

Oldukça mat bitişli fakat doğal duran bir sonuç veriyor. Pudradan çok sanki fondötene daha yakın bir yapısı var toz fondöten gibi oladu diyebilirim. Sanırım her cilt tipine uygun dityebilirim çünkü benim cildim tüm cilt tiplerinin özelliklerini gösteriyor son zamanlarda ve bende hiç bir bölgede sorun yaratmadı başarılı sonuç verdi.


 
Mat bitişli, doğal duran, oldukça kalıcı ve kapatıcı bir pudra istiyorsanız bence mutlaka bu ürüne bir şans vermelisiniz.


REEC.

1 yorum: