3 Şubat 2016 Çarşamba

ARA ÖĞÜN ÖNERİSİ #1 : WASA SANDWİTCH MİLD CHEESE

Merhaba arkadaşlar ;

Bugün diyet bölümümüze yeni bir yazı grubu ekliyorum. Diyet bölümünde bundan önce sadece küçük ipucları yazıyordum bildiğiniz gibi. Fakat bundan sonra bu yeni bölümde gerek ara öğün olarak kullanabileceğiniz gerekse açlığınızı yatıştırmak için kullanabileceğiniz çeşitli ürünlerden de bahsedeceğim. Bu yazılarda bahsedeceğim ürünlerin bir kısmı zaten kendisi diyete uygun hazırlanmış ürünler olabileceği gibi bir kısmı da aslında diyet bir ürün olmamasına rağmen diyet yapanlara gerek kalori gerekse besin değeri açısından uygun olan ürünler olacak.

İlk olarak deneyip size yazısını hazırlamaya karar verdiğim ürün; wasa markasına ait bir ürün. Ben bu ürünü genellikle Migroslarda buluyorum. Açıkçası bu marka ile ilgili pek kolay bulunmama gibi bir sorun var maalesef. Ben adapazarında yaşıyorum burada büyük marketlerde bile maalesef her zaman her çeşidini bulmak pek mümkün olmuyor.Bu markadan başka ürünlerde denedim ama ilk yazı yazmak bu çeşidine nasip oldu. Bu sandwitch diye isimlendirilmiş bir ürün. Sade kraker arasında peynir sürülmüş minik tostlar gibi hazırlanmış. Ben ilk denediğimde krakerleri baya bir sert geldi bana ve yerken baya bir döktüm saçtım ama yedikçe sanırım uzmanlaştım artık dökmeden de yiyebiliyorum. Krakerlerin arasındaki peynir sade krema kıvamında tuzu oldukça az bir peynir tadı biraz aromalı belki herkesin beğenmeyeceği bir tat olabilir ama ben peynir çok sevdiğim için beni rahatsız etmedi. Paketin içerisinde iki parça var eğer ikisini bir den yemezseniz paketi iyice korumaya alın yoksa krakerler yumuşuyor. Paketin bir tanesi 30 gr olarak hazırlanmış ve arkasındaki bilgilere göre 100 gramı 482 kaloriymiş. Bu durumda bir paketi yerseniz 145 kalori almış oluyorsunuz eğer yanlış anlamadıysam. Aslında genelde diyetisyenler ara öğün olarak 100 kalori veriyor bu biraz fazla bu hesaba göre ama eğer çok sıkı olarak uyguluyorsanız sadece bir parçasını yiyerek bu sorunu da çözebilirsiniz. Ama ben o kadar sıkı yapmıyorum ara öğünde tüm paketi yiyorum açıkçası.

Tadını kendime göre beğendiğim bu ürünü size de tavsiye etmek istedim eğer sizinde bana önerebileceğiniz bu tarz ürünler varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.

REEC.


2 yorum:

 1. ay acıktım mı ne gece gece :D Blogunuzu çok beğendim hele yin-yang şeklindeki imleç çok hoş :)
  blogunuzu takibe aldım bana da beklerim sevgiler ^^
  tekboynuzlupanda.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. begenmene sevindim dizany bana ait ama ben yapmadım tabiiki blog tasarımını :)) en kısa zamanda ziyaret etmeye çalışacagım sevgiler...

   Sil