3 Ocak 2016 Pazar

ÜRÜN İNCELEMESİ #69 : LAURA MERCIER RUJ

Merhaba arkadaşlar 

Bugün size ilk defa denediğim bir markaya ait bir üründen bahsedeceğim. Laura Mercier markasına ait elimde sadece bu bir tane ruj var. Ama söylemeliyim ki bu markadan başkaca ürünler de denemek istiyorum. Hem rujdan memnun kaldığım için hem de diğer bloglarda çok güzel yorumlar aldığım için.
Öncelikle dış özelliklerinden bahsedeyim ; çok sade bir ambalaj dizayn edilmiş. Çok da mat olmayan kendinden simli zemin üzerine gümüş rengi yazı ile sunulmuş.


Bendeki rengi için herhangi bir numara vermemişler sadece Bare Lips ismi vardı sanırım adı bu ya da en azından serisi.
Rujla ilgili ilk dikkatimi çeken şey kokusu oldu. Bu da nereden çıktı diyeceksiniz ama ruj tam ruj gibi kokuyor. Hani eskiden annelerimizin kullandığı rujların kendine has bir kokusu olurdu hatırlarmısınız? Bu ruj da aynı öyle kokuyor. Sizi bilemiyorum ama benim çok hoşuma gidiyor bu hali.


Yapısı ise tamamiyle sheer yapıda sürüşü kolay ve dudak üzerinde çok güzel yayılıyor. Kalıcılığı çok yüksek diyemem ama rengi çok belirgin olmadığı için bana öyle gelmiş de olabilir. 
Rengi kahverengi alt yapısı olan kiremit renginde. Biraz fazla sürdüğünüzde kiremit tonu daha baskın oluyor. Ama hafifi sürdüğünüz zaman kahve tonu daha ön planda.
Benim beğendiğim bir ruj oldu hem bana eskileri hatırlatan kokusu hem de tam benlik rengi ile gerçekten sevdim. Bir kaç tonu içinde barındırması nedeniyle de tercih edebileceğiniz bir ruj olduğunu düşünüyorum. 


İçinizde bu rengi deneyen var mı? Ve bana bu markadan başka renk önerebilecek olan? Yorum bırakırsanız çok sevinirim.

REEC.1 yorum: