10 Ocak 2016 Pazar

TAKİPTEKİLER #1 : MAKYAJ GÜNLÜĞÜ

Merhaba arkadaşlar;


Bugün size takip bölümümün ilk yazısını yazıyorum. Bu yazılarla beni sürekli olarak ilgilendiğim açıkçası takibinde olduğum bloggerlardan,youtuberlardan ve bunun haricindede kitaplardan derdilerden hatta dizilerden ve belkide sürekli alışverişte olduğum site ve sayfalardan bahsetmeyi düşünüyorum. Kouyu mümkün olduğunca açık tutmakm istiyorum böylece hem bir şey tanıtmış olacağım hem de benim zevklerim ve tercihlerimle ilgili bilgi vermiş olacağım.

İlk yazımın bu blogda makyaj ve kozmetik ürünleriyle ilgili yazılar paylaşmama neden olan beni bu konuda harekete geçiren kısıyle ve onun bloğuyla ılgılı olsun istedim. Bahsedeceğim kışı aşağıdaki güzel yüzün sahibi Hacer yani Makyaj Günlüğü bloğunun sahibi. Hacer'in aynı isimde aynı zamanda youtube hesabı da var hemen onu da ekliyim.
Bundan bir kaç sene önce bacağımdan çok ciddi bir ameliyat geçirdim ve bu ameliyat sonucunda uzunca bir süre yatakta kalmam gerekti. Bu süre içerisinde vakit geçirmek için videolar izlerken öncelikle youtube hesabını sonrasında da bloğunu keşfettim ve takibe başladım.

Hacer'in videoları öncelikle çok ama çok samimi hiç yapmacıklık yok sanki karşınızdaymış gibi konuşuyor sizinle. Ve çok da kibar bir şekilde hitap ediyor kesinlikle konuyu gereksiz şirinliklerle yapmaya çalışmıyor çünkü zaten kendisi yeterince şirin Belki de kendisinin gerçekte öğretmen olması nedeniyle çok açıklayıcı kolay anlaşılır bir anlatımı var.

Makyaj uygulamaları da oldukça kolay yapılabilir ve günlük hayatta çok da rahat kullanılabilir makyajlara yönelik oluyor. Ürün tanıtımlarını da oldukça gerçekçi buluyorum hiçbir zaman reklam kaygılı yada abartılı olduklarını düşünmedim.

Benim için tek olumsuzluğu kullandığı ürünlerin bazen benim bulabileceğim ya da alabileceğim ürünler olmaması oluyor. Keşke daha basit ürünlerle daha fazla makyaj yapsa ve keşke çok daha fazla video yayınlasa ama dediğim gibi ayrıca bir profesyonel mesleği olduğu için videolarının çok yoğun olmamasını anlayışla karşılamak lazım.

Zaten makyaja ve makyaj videolarına aşina iseniz mutlaka makyaj günlüğüm hesabını biliyorsunuzdur ama eğer daha önce duymadıysanız mutlaka ve mutlaka takip etmenizi öneririm.  Bende bu yazı vesilesiyle hem kendisine beni yönlendirmiş olduğu bu uğraşım ve de harika videoları için teşekkür etmek istedim.

REEC.
1 yorum:

  1. merhaba canım bende haceri severek takip ediyorum işini gerçekten iyi yapanlardan !

    YanıtlaSil