11 Kasım 2015 Çarşamba

DIYET TUYOLARI #6 : PORSIYON KUCULTUN

Merhaba arkadaşlar;
 
Diyet ipuçlarımız devam ediyor…. Size bugün söyleyeceğim ipucu ne yediğinizle değil daha çok nasıl yediğinizle alakalı.

Daha önce de mutlaka duymuşsunuzdur ki diyet yapmak, kilo vermek fiziksel olduğu kadar psikolojik bir durum. Ve özellikle bir kişinin doyması ne kadar çok yediğiyle alakalı olduğu kadar ne kadar çok yediğini zannetmesi ile de alakalı.

Bu nedenle diyet yaparken mademki az yememiz gerekiyor biz de çok yediğimizi zannederek doyma olayını bitirebiliriz. Bununla ilgili çok çeşitli yöntemler var. Bunlardan birisi de porsiyonlarınızı küçültmek. Daha doğrusu yemeklerinizi yediğiniz tabakları kâseleri sunum yaptığınız tepsileri tencereleri küçültmek.

Böylece küçük tabaklarınızı dolu dolu gördüğünüzde koca bir tabak yediğinizi çoook fazla yemek yiyebildiğinizi kendi kendinize hissettirmiş ve beyninizi kandırmış olabileceksiniz.

3 kaşık pilav yeme hakkınız mı var… tamam normal tabağın ortasını bile doldurmayacak şekilde önünüze koyup bu kadar pilavla kim doyacak hissi yaratmak yerine küçük bir tabakla sunumunu yapın dolu dolu bir tabak pilav hakkım var ohhh hissini yaşayın.

İnanın göreceksiniz ki bu açlığınızın psikolojik kısmını azaltmakta ve böylece diyet yaparken sürekli aç hissetmeniz durumunu ortadan kaldırmakta çok işinize yarayacak.

Ben bu şekilde çok olumlu sonuçlar aldım umarım sizinde işinize yarar lütfen denerseniz ya da daha önce deneyip sizde olumlu sonuçlar aldıysanız bana haber verin olur mu?


 
REEC.
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder