7 Ekim 2015 Çarşamba

ÜRÜN İNCELEMESİ #59 : MAC TOUCH THE EARTH

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size Mac den aldığım ilk rujdan bahsedeceğim. 

Açıkçası Mac rujlardan uzun sure uzak durdun çünkü bir ruja 58 TL vermek bana çok fazla geliyordu. Ithalatçı firmanın indirimli satış yaptığı pasajdan alim yaparım bir ara diye düşünüyordum. Orada rujları 20 TL ye falan alabileceğimi öğrenmiştim. Ama maalesef istediğiniz her rengi de orda bulmak mümkün olmuyordu. Sonra merakıma, duyduğum ve okuduğum yorumlara dayanamayarak bu ruju aldım.
 
Bahsettiğim ruj Mac in Lightness of Being koleksiyonuna ait bir ruj. Ismi de Touch the earth. Rujun tanımlanasında yazılana göre ağacın isigini yansıtan bir kahverengiymiş. Oldukça soğuk bir kahverengi tonu. Simdinin tanımlanasıyla taupe diye de söylenebilir. Mineralize rujlardan ve yapısı gerçekten çok güzel.

MAC TOUCH THE EARTH
 
 
Ambalajı çok kibar ve sade. Mac in kursun seklindeki ambalajları dan değil ama onlar gibi mıknatıslı kapaklı. Rujun kokusu eski klasik ruj kokusu ve ben bu kokuyu çok severim. Özellikle rujlarda fazla esanslı olanları bana göre değil.
 
Oldukça kremsi ve pigmentli bir yapısı var. Eğer esmer tenli iseniz sizin için çok güzel bir nude olacaktır. Ama acık tenliler için soğuk tam bir sütlü kahverengi. 

MAC TOUCH THE EARTH
  

Benim teni baya açıktır ama dudaklarım doğal rengi gülkurusu tonunda ben sürdüğünde sütlü kahve rengi oluyor ve soğuk tonu da açıkça belirginleşiyor. 
 
MAC TOUCH THE EARTH
 

Benim ilk ama kesinlikle son olmayan bu Mac ruju kesinlikle herkese tavsiye ederim mutlaka bir deneyin cunku her cilt tonuna uygun bir eenk oldugunu dusunuyorum.

REEC.

1 yorum:

  1. GÜZLE BİR renkmiş ama ben pahalı diye almıyorum Mac ürünleri golden rose velvet matte ya da ne bilim rimmel londan kate rujlar ziyadesiyle iyiler :D

    YanıtlaSil