24 Ağustos 2015 Pazartesi

KOLLEKSİYONUMDAN SEÇMELER #5 : KABUKİ FIRÇALARIM

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size yeni bir koleksiyon yazısı hazırladım. Bu sefer siz elimde bulunan küçük kabuki fırçalarımı tanıtmaya çalışacağım.
 
Elimde toplam 4 adet kabuki fırça var. Aslında bu küçük fırçaları çok fazla kullanamıyorum ama elimin altında olmalarının her zaman işe yaradığı kanaatineyim.
 
Öncelikle bu paylaşacaklarımdan hariç bir tanesinden bahsedeyim o ada Avon un minik kabuki fırçası ben bu fırçayı kullandım fakat maalesef memnun kalmadım çünkü kılları hem çok sert hem de feci şekilde dökülüyor o nedenle kullanmaktan vazgeçtim ama burada da belirtmek istedim ki almak isterseniz aklınızda olsun.

Size ilk bahsedeceğim fırça pazardan 5 TL ye aldığım iki fırçadan birisi ben bu fırçayı genelde fondöten ve pudra için kullanıyorum. Kılları oldukça yumuşak ve üst kısmı mavi renkli boyalı daha doğrusu boyalıydı ama kullandıkça rengi kayboldu. Benim çok memnun olduğum bir fırça rastlarsanız alın bence çok da ucuz.


İkinci fırça yine aynı şekilde pazardan aldığım bir fırça bu seferli mor renkli kılları var. Renk konusunda bu daha kaliteli çıktı sanırım çünkü rengi solmadı. Ben bu fırçayı allık uygulamada kullanıyorum. Özellikle toz allıklarda ürünü yanağıma çok güzel yayıyor.


Üçüncü fırçam minicik bir fırça Ecotools markasına ait bir fırça. Bambu saplı ve sık yoğun kıllı bir fırça. Yüzümde nispeten daha dar daha küçük bölgelere ürün uygulamada çok işe yarıyor. Ama krem ürünlerde kılları birbirine çok yapışıyor ve ürün içerisine çok fazla giriyor. Onun dışında kullanışı kolay bir fırça.


Ve son fırçam kuzenimin bana Almanya'dan getirdiği Essence markasının son koleksiyonlarından birinden bir parça. Diğer fırçalarıma göre oldukça büyük ama çok yumuşacık kılları var. Yüzünüzün tamamına iki hareketle pudrayı yaymanızı sağlıyor. Ayrıca bu mevsimlerde ben bronzerı tüm yüzüne hafifçe yayarak bronz bir görüntü oluşturmak içinde kullanıyorum. Türkiye'de var mı bilmiyorum ama görürseniz alın tavsiye ederim.

Benim kabuki fırçalarım bunlar sizin bana önerebileceğiniz böyle fırçalar var mı? Yorum olarak yazarsanız sevinirim.

REEC.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder