31 Temmuz 2015 Cuma

ÜRÜN İNCELEMESİ #46 : RİMMEL WAKE ME UP FONDOTEN

Merhaba arkadaşlar;
 
Bugün size bir süredir kullandığım bir fondötenden bahsetmek istiyorum. Rimmel markasının Wake Me Up fondöteni bahsedeceğim ürün. Bu fondöten ülkemize baya geç geldi ve benim gibi makyaj meraklıları da baya bir süre yabancı blogger ve vloggerları merakla baya bir izledik. Neyse ki sonunda Watsons mağazalarında satılmaya başlanınca hemen kendime bir tane kaptım tabiiki. 
 
Wake Me Up
 
Öncelikle dış görünüşünden bahsedeyim; 30 Ml lik cam bir şişede satışa sunulmuş olan ürünün kavuniçi renkte bir kapağı var aslında benim pek sevdiğim bir renk değil ama fondoten ambalajı için gayet hoş olmuş. Pompalı bir şişede olan ürün bu açıdan oldukça hijyenik.
 
Bendeki rengi en açık olan 100-Ivory rengi. Bu ton bana aslında bir miktar koyu geliyor ama en açık rengi bu olduğundan başka şansım maalesef yok. Ayrıca 15 Spf içeriyor olması da özellikle bu mevsimler için çok iyi oluyor. İsminin anlamı olan Beni Uyandır işlemini açıkçası yerine getiriyor denebilir. Çünkü vaadettiği üzere cilde ışıltı veriyor ve yorgun görüntüyü bertaraf ediyor.
 
Fakat bu ürün için dikkat edilmesi gereken bence iki nokta var. Birincisi eğer cildiniz yağlı ise bu ürün kesinlikle size göre değil. Kesinlikle yağlı ciltlerin kullanamayacağı bir yapısı var o nedenle bence uzak durmalısınız.İkinci nokta da şu; bu ürünü kullanmadan önce mutlaka cildinize peeling ya da bir temizleme işlemi yapmış ve pütürlü yapısından,sivilce kabuklarından ve ölü hücrelerden temizlemeniz gerekiyor. Çünkü fondöten eğer cildinizde bu hususlar varsa bunları aşırı derece de öne çıkarıyor ve belirginleştiriyor. Yani eğer cildiniz çok kuru ise de bu ürün size uymayabilir.
 
Benim cildim karmadan yağlıya dönük olduğundan ve özellikle T bölgem yağlı olduğundan sadece bu bölgede az ürün kullanarak ve sonrasında bir transparan pudra kullanmak suretiyle ürünü güzelce kullanabildim.
 
Ürünü genelde fırça ile kullanıyor olmama rağmen elle ya da süngerle de gayet kolay kullanıldığını gördüm. Fakat ürünün yapısının çok ince olmaması nedeniyle eğer elle sürerseniz biraz daha yoğun bir sonuç elde ediyorunuz haberiniz olsun.
 
Ayrıca fondötenın oldukça hoş bir kokusu var bundan da çok memnun kaldım çünkü yüzünüze sürdüğünüz ürünün rahatsız edici bir kokusunun olması beni oldukça soğutan bir etken. Eğer kokusu güzel değilse ne kadar başarılı bir üründe olsa ben maalesef kullanamıyorum. Ama bu fondöten çok hoş bir çiçek kokusu içeriyor.
 
Son olarak içinde çok tatlı parıltılar bulunduğunu ve yüzünüze çok sağlıklı bir ışıltı verdiğini de belirteceğim bu fondöteni herkese tavsiye ederim.
 
REEC.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder