16 Haziran 2015 Salı

KOLLEKSİYONUMDAN SEÇMELER #3 : MAKYAJ SÜNGERLERİM

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size makyaj malzemelerim içerisinde bulunan makyaj süngerlerimden bahsetmek istiyorum. Aslında çok fazla makyaj süngeri kullanan biri değilim. Ara ara rengini ya da modelini beğendiğim için aldıklarımı saymazsak büyük paketler halinde satılan ufak süngerlerden hiç almam mesela.

Makyaj süngerlerimin içinde ilk sayacağım ürün bir far aplikatörü. Solingen markasından aldığım bir setin içinden çıkmıştı. Çok pratik uzun saplı olması nedeniyle kolay kullanılan minik bir süngercik.

MAKYAJ SÜNGERİ
 
 
Diğer süngerim ise eğer yanlış hatırlamıyor ise eklips markasına ait Watsons ya da Gratis'ten almıştım. Beauty Blender benzeri bir sünger pembe renkli bir tarafı yuvarlak bir tarafı sivri dizayn edilmiş. Hem suyla ya da fix plus tarzı ürünlerle ıslatarak hem de kuru haliyle fondoten, BB krem sürmek için kullanıyorum. Oldukça memnunum ama çok çabuk kirleniyor bir tek ondan şikayetçiyim.


MAKYAJ SÜNGERİ
 
 

Üçüncü tür süngerlerim ise birbirine benzer şekilliler. Çubuklu süngerlerimin birisi pembe birisi mor renkte. Yine kozmetik marketlerden birinden aldığım eklips markasından süngerler bunlar. Aslında minik süngerimin ortadan ikiye ayrılıp çubuğa geçirilmiş halleri gibiler diyebiliriz. Ama çubuklu oldukları için kullanımları daha kolay ve daha sevimli görünüyorlar. Birinin şekli yuvarlak diğeri sivri dizaynlı sanırım başka renkleri de var ama genelde şekilleri bu iki formatta. Özellikle sivri olanını kapatıcı sürerken kullanıyorum.
 

MAKYAJ SÜNGERİ
 
Dediğim gibi çok çeşitli ve çok pahalı markalı süngerlerim yok ama hem görüntü olarak hem kullanım olarak ben bunlardan çok memnunum. Sizin bana önerebileceğiniz bu tarz ürün varsa yorum olarak bırakırsanız çok sevinirim.
 
REEC.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder