1 Haziran 2015 Pazartesi

DİYET TÜYOLARI #1 : SU İÇİN !!!!

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size diyet tüyolarıma ait ilk yazıyı yazıyorum. Ve tabiiki ilk olarak en temellerden başlamak istedim.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki su içsem yarıyor diye bir şey kesinlikle yok. Su içseniz size yarar evet ama cildinize böbreklerinize ve kilo vermenize yarar. Kesinlikle kilo almanıza neden olmaz.

Su içme konusunda pek çok söylenen şey var yemekten önce yemekten sonra ılık soğuk 1,5 lt 3 lt vs vs. Ama benim bütün bu denemelerden sonra vardığım kanı şudur ki su için de nerede ne zaman nasıl içerseniz için. Her içtiğiniz yudumun işe yarayacağı kanaatindeyim.

Ayrıca şunu söylemeliyim ben kendim de çok gazla su içebilen birisi değilim. Aslında çöle düşsem bile aklıma su içmek gelmez. Bu nedenle de kendime su içmeyi hatırlatan daha fazla su içmemi sağlayan yöntemler bulmaya çalışıyorum. Bilgisayara yüklenen su hatırlayıcılar akıllı telefonlara indirilen uygulamalar yanıma su şişesi almalar vs vs. Size de eğer su içmeyen birisi iseniz kendinize böyle yöntemler bulmanızı öneririm.

Son olarak diyetle ilgili hiç bir konuda tam yapamadığınız için yapmaktan vazgeçmemenizi önericim. Eğer diyetinizde 2 lt varsa ve bitiremediyseniz üzülmeyin ne kadar yaklaşırsanız o kadar kardır.

REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder