13 Haziran 2015 Cumartesi

ALIŞVERİŞ GÜNLÜĞÜ #13 : NT MAĞAZASI

Merhaba arkadaşlar;

Malum bir süredir oldukça popüler olan bir aktivite var bu da boyama kitapları. Aslında bunlara bir nevi hobi de diyebiliriz sanırım. Tabii bu kadar mevzusu gecen bir şeyle benim ilgilenmemem mümkün olmadı ve hemen kendime "Esrarengiz Bahçe" kitabını edindim fakat iş sadece kitabı almakla bitmiyor bir de kalem konusunda çaba sarfetmek gerekiyor.

Elimdeki kalemler genelde keçeli ve genelde boyamadan çok yazmaya yönelik olduğundan bende bu işte kullanmak için kalem almam gerektiğine karar verdim ve yakınımda bulunan NT mağazasına uğradım.

 
 
Kalemlerden önce benim klasik takıntım olan spiralli not defterlerine bir baktım tabiiki. Ve kendime çok sevdiğim defterlerden bir tane daha alıverdim. Ben özellikle çizgili olanları tercih ediyorum küçüklüğümden beri kareli kağıda yazı yazamıyorum. Ayrıca spiralli olması bana çok kolaylık sağlıyor. Defterin yanında minik bir de cetveli ve bu da işe yarayabilir.


 
Bu deftercikten sonra tabii esas amacımıza yönelip 2 adet 12 li kuru boya kalemi seti aldım. Setler BİC markasına ait birisi pijamalı dış görünüşü olan kuru boya kalemi seti; renkleri daha pastel tonlarda ama kullandıkça bana biraz sert geldi kitabın kağıdı kalın olmasına rağmen boyama yaparken biraz zorlandım açıkçası ama fiyatı oldukça uygundu.
 

 
Diğeri de hemen hemen bununla aynı özelliklerde yine 12 adet ama renkleri daha fosforlu ve dış yüzeyleri daha rengarenk yine aynı şekilde uygun fiyatlı bir set. Circus yani sirk diye adlandırmışlar. Bazen boyama yaparken aralara daha parlak renkler koymak gözüme güzel görünüyor o nedenle kullanıyorum.

 
 
Umarım alışverişim size bir fikir vermiştir. Sizin kullandığınız değişik boyalar varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.

REEC.

 

 4 yorum:

 1. O kitabı bende almak istiyorum ya :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nt ye bır bak ben bugün de gordum hala satışta

   Sil
 2. Stabilo nun boya kalemlerine de bakabilirsiniz. Iyi boyamalar :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tavsiyene uydum onlardan aldım çok güzel oldu teşekkürler 😊

   Sil