20 Mayıs 2015 Çarşamba

ÜRÜN İNCELEMESİ #42 : FLORMAR SMOKY EYES

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size uzun süredir kullandığım bir göz kaleminden bahsetmek istiyorum. Flormar markasının Smokey Eyes Carbon Black göz kalemi.


FLORMAR SMOKY EYESBen küçüklüğümden beri Flormar markasına karşı oldukça meraklıyım. Belki de ilk makyaj malzemelerim bu markadan olduğu içindir. Ama bir süredir özellikle göz kalemlerini beğenerek kullanıyorum.

Günlük makyajımda çok az ürün kullanmayı tercih ettiğimi söylemiştim bu az malzemelerde biri de genelde siyah göz kalemi olur. Aslında ruj ve siyah göz kalemi ikilisi benim olmazsa olmazlarım. 

Bu nedenle siyah göz kalemi tam istediğim gibi bulmak benim için önemli ve buldum mı da hem vazgeçmiyorum hem de stokluyorum. 

Bu bahsedeceğim kalem de favorilerim arasına girdi diyebiliriz. Öncelikle tam istediğim gibi yoğun, parlak ve kalıcı. Dediğim gibi genelde tek başına kullandığım için renginin yoğum ve tam siyah olması benim için önemli.

FLORMAR SMOKY EYES


Tabi ayrıca göz de hemen sabitlenmesi de çok önemli çünkü gün içinde sürekli makyaj tazelemekle ya da bulaşmaları temizlemekle uğraşmayı tabiiki istemiyorum. Bu kalemde hemen sabitleniyor ve akma sorunu yaratmıyor. Tam olarak waterproof siyemem belki ama gayet güzel sabitlenen bir ürün. Ben göz içinde çok kullanmıyorum onu belirteyim ama göz kapağında gayet iyi. 
 
Kalem iki uçlu. Bir tarafı göz kalemi. Diğer tarafı ise kalemi dağıtmak için sünger bir aplikatör. Süngerli kalemleri seviyorum çünkü dağıtmak için ayrı bir fırçaya ihtiyaç olmuyor. Kalemi sürüyorum ve hemen süngeriyle hafif dağıtıyorum buğulu ve daha yumuşak bir görünüm kazandırıyorum. Ayrıca süngeri ince uçlu olması da ayrı güzel. Fakat sünger kısmı yumuşak değil biraz sert.
 
FLORMAR SMOKY EYES


Flormar Smoky Eyes'ın yapısı yumuşak, sert değil, kolay sürülür ve kolay dağıtılabilir bir yapısı var. Sanırım bu içeriğindeki jojoba yağından kaynaklanıyor.
 
Çift fazlı makyaj temizleyicilerle çok uğraşmadan temizlenebiliyor. Vaktinizin kısıtlı olduğu zamanlarda jel eyelinerler yerine göz kapağına rahatlıkla kullanılabiliyor. 5 dakika da hazırlanıp çıkmanız gereken durumlarda çok  kolaylık.
 
Sizim bana tavsiye edebileceğiniz koyu siyah ve kolay sürülen başka göz kalemleri var mı? Paylaşırsanız sevinirim.

 
REEC.
 

2 yorum:

 1. Flormar hepimizin ilk makyaj deneyimlerine tanıklık eden marka :) ben avon un açılıp kapanabilen kalemini seviyorum.
  Yeni bloguma size beklerim. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler
  http://suichenn.blogspot.com.tr/?m=1

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesınlıkle doğru soyluyorsun... ben pek o asansörlü kalemlere ısınamadım klasık olanları tercıh edıyorum en kısa zamanda zıyaret edıcem ben de teşekkür ederım

   Sil