11 Mayıs 2015 Pazartesi

MAKYAJ TARZIM

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size biraz makyajla ilgili düşüncelerimden bahsetmek istedim. Makyaj malzemelerime ne kadar meraklı olduğumu zaten yazılarımdan anlamışsınızdır.

Fakat blogda kendime uyguladığım makyajlara ilişkin paylaşım yapmadığım için bunların hepsini birden yoğun bir şekilde kullandığımı mı düşünüyorsunuz diye aklıma geldi. Ben genelde çok hafif makyaj yapmaktan hatta günlük hayatında mümkün olduğunca yapmamaktan yanayım. 

Günlük makyajımı sağlıklı ve temiz bir cilt sağlayarak ve genelde gözlerim ya da dudaklarımdan sadece birisine ağırlık vererek tamamlamaktan hoşlanırım. Rimel kullanmıyor olsam da mutlaka kirpik kıvırıcı tercih ederim.

Ama özel günlerde düğün davet vs gibi durumlarda ise biraz daha farklı tabiiki. Öncelikle cildimin mümkün olduğunca pürüzsüz olmasını sağlamaya çalışırım bu nedenle böyle zamanlarda oldukça kuvvetli fondötenler ve kapatıcılar kullanıyorum. Ayrıca günlük hayatta hiç kullanmadığım halde aydınlatıcılara da yer veririm çünkü yüzümün kalıp gibi görünmesini sevmem.

Onun haricinde kesinlikle kalın siyah eyeliner ve yoğun rimelle gözlere ağırlık verir ve parlak tonlarda ya da üzerine mutlaka parlayıcı ruj sürerek olayı tamamlarım.

Bundan sonra yaptığım makyajları da paylaşmaya anlatmaya çalışacağım ama bu konuda iddialı olmadığını unutmayın olur mı.

REEC.1 yorum: