8 Mart 2015 Pazar

KOZMETİK İPUCU # 3

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size ürünleri değişik kaplara aktarırken ya da kullanırken yararlandığım bazı materyallerden bahsetmek istiyorum.

Bazı ürünleri kullanırken ıspatula benzeri araçlar kullanmak gerekiyor. Bazı durumlarda bu araçlar ürünle beraber geliyor fakat bazen ürüne ekli olmuyorlar ya da bazen eskiyorlar ya da kayboluyorlar. 

Bazen de seyahate çıkarken ya da büyük boydaki kaplarından kullanmak yerine daha küçük kaplara aktarmak gerektiğinde yine bu tarz araçlara ihtiyaç duyulabiliyor. 

Bu tarz işlemlerde eğer elinizde orijinal alet yoksa evde bulunan ya da basitçe temin edebileceğiniz şeylerle ikame edebilirsiniz. Ben aşağıda size kendi kullandığım bir kaç tanesinden örnek vermek istedim.


Bunlar aslında McDonald mağazalarında çay kaşığı olarak veriliyorlar. Ama kaşık şeklinde olmaları ve uzun boyları nedeniyle kabının dibinde kalan ürünleri almakta çok işe yarıyorlar.Bunlarda genelde ofislerde çay kaşığı olarak kullanılan plastik aparatlar özellikle krem kullanımında işinize yarayabilir.


Bu resimdekiler de sanırım uzak doğuda çeşitli baharatları ölçmek ve ayırmak için kullanılan aparatlar ben de ürün kaplarını sıyırmak ve doldurmak için oldukça yararlı olduklarını düşünüyorum.

Umarım verdiğim örnekler işinize yarar sizin de bu şekilde kullandığınız şeyler varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

REEC.

2 yorum:

  1. Güzel bir paylaşım olmuş ama ben özellikle baharat çubuklarına bayıldım

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. teşekkürler :)) onlara bende bayılıyorum ayrıca çeyizede aldım...

      Sil