1 Şubat 2015 Pazar

ALIŞVERİŞ GÜNLÜĞÜ # 5 : LİLA KUTU

Merhaba arkadaşlar;

Bugün size Lila kutu da en son almış olduğum kış keşif kutusunu tanıtacağım.

Aranızda bilmeyenler varsa hemen açıklayayım ; Lila kutu her ay içerisinde çeşitli ürünlere ait ürünleri denemeniz için size gönderen bir uygulama. İçindeki ürünler genellikle cilt bakımı, makyaj ve kozmetik ürünlerinden oluşuyor. 

Yurtdışında çok daha yaygın olan bu tip uygulamalardan ülkemizde de bir kaç tane var ve ben bunları çok seviyorum sürekli bir şekilde düzenli olmasa da ara ara alıyorum.

İlgilenenler için işe en başından başlıyım; Lila kutuyu isterseniz abone olarak düzenli olarak isterseniz de kontenjanlı olarak her kutuyu tek seferlik alabiliyorsunuz. Bu alışverişte benim en sevdiğim özellik cep telefon faturanıza eklenecek şekilde alım yapma imkanınızın olması. 

Şimdi gelelim bu ay almış olduğum kış keşif kutusuna. Öncelikle kutularına bayıldığımı söylemeliyim. Daha öncekileri düz lila rengi sert karton kutular geliyordu ama bu seferki desenli kapaklı gelmiş gerçekten çok güzel bir kutu. Ben zaten kutu hastası olarak bunları saklıyorum ve dekorasyon amaçlı olarak daha sonra mutlaka kullanıyorum.

Lila Kutu

Kutunun içinden kapağındaki desenden yapılmış arkasında da kutuda bulunan ürünleri tanıtan bilgiler yer alan bir kart çıkıyor. Buna ilaveten bu ay benim doğumgünüm olduğu için bir doğumgünü kartı da eklemişler bunu çok sevdim açıkçası. 

Lila Kutu

Kutunun içinden gerek tam boy gerek deneme boyu olmak üzere toplam 11 adet ürün var. Ürünler çok çeşitli ben açıkçası makyaj malzemesi çıktığı zaman daha çok seviniyorum. Bu seferki kutuda da bir adet ruj ve iki farklı çeşit oje olmasından çok mutlu oldum. Bu seferki kutuya erkekler için ürün de eklemişler gerçi bu benim çok işime yaramadı ama eminim ilgilenenler vardır.

Lila Kutu

Ürünleri tek tek tanıtmıycam çünkü daha sonra denedikçe hepsinin ayrı ayrı yazılarını yazmayı planlıyorum. 

Genel olarak kutunun içeriğinden çok memnun kaldım. Dediğim gibi makyaj ürünleri olmasından çok memnun kaldım. Daha önceki kutularda gelen makyaj ürünleri maalesef pek kullanılmayan renklerde oluyordu. Bana hep sanki pek satın alınmayan elde kalan renkleri gönderiyorlar izlenimi veriyordu açıkçası. Ama bu sefer hem rujun rengi hem de ojenin rengi herkesin çok tercih edeceği tonlarda olduğunu belirtmeliyim.

Son olarak küçük bir eleştiri yapmam gerekirse o da sanırım kutunun fiyatı olacak. Kutunun fiyatı 40 TL. Yanlış anlamayım değmez demiyorum ama içinden ne çıkacağını bilmek mümkün olmuyor. Gerçi ben bu sürpriz özelliğinden çok memnunum ama bazen hiç işinize yaramayacak ürünlerin ağırlıkta olduğu bir kutu olabiliyor ve o zaman fiyat gerçekten insana pahalı gelebiliyor. 

REEC. 

4 yorum:

 1. Güle güle kullan ben çok istiyordum kış kutusunu almayı ama tükenmişti :( bir de 40 TL pahalı dediğin gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler ... aslında ben de gec farkettım ama denk geldı... fıyatı hala pahalı buluyorum ama uzun zamandır almamıştım ılk kutu bu sene bır denıyım dedım

   Sil
 2. içeriği güzelmiş cnm,ilk çıktıgı zamanda ben de almıştım.kutu içeriği fiyatına göre az gelmişti bir daha da almadım. bu kez iyi ürünler çıkmış gördüğüm kadarıyla.. iyi günlerde kullan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben bir süre duzenlı olarak almıştım fakat sonra ıcerıgı cok bozuldu makyaj malmelerı o kadar alakasız renklerde gelıyordu kı resmen kımsenın almayacağı renkler ellerınde kaldı dıye dusundugum oluyordu fakat bu kutu gerçekten cok guzeldı ınsallah böyle devam eder o zaman herkese tavsıye ederım

   Sil