28 Aralık 2014 Pazar

ÇEYİZ ALIŞVERİŞİ # 1 : TANTİTONİ

Merhaba arkadaşlar;

Bundan sonra sizinle zaman zaman çeyizim için yaptığım alışverişlerden ilginizi çekebileceğinizi düşündüğüm parçaları da paylaşmak istiyorum. 

Belki sizinde almak istediğiniz ürünler vardır ve belki nereden alacağınızı ya da ürünlerin fiyatını hakkında bilgi almak ilginizi çeker diye düşündüm.

Ben çeyizimi almaya başlarken aklında renklerin nasıl olacağı ve ne tarz ürünler istediğimle ilgili fikirler vardı fakat bazı ürünleri nereden bulacağım ya da seçtiğim parçalara daha uygun fiyatlı basıl alacağım hususunda gerçekten fikre ihtiyacım vardı. Bu nedenle eğer yapabilirsem bu konularda size yardımcı olmaya çalışacağım.

Erkel tarafı çeyizle ilgili büyük parçalar halinde alım yapacağı için çeyizin büyük kısmını ya da esas para tutan tarafını onların aldığı zannediyor çoğu zaman ama maalesef öyle değil. Çünkü bayanların aldığı parçalar daha ufak ufak ama çok daha fazla adedi olan alırken belki tek tek ufak fiyatlara alınıyor olmasına rağmen toplamda daha fazla paraya mal olan ürünler oluyor. 

Bu paylaşımlarla hem bayanların payını biraz belli etmek hem alınacak ürünlerle ilgili fikir vermek ve eğer yapabilirsem daha uygun fiyatla çeyiz alışverişi yapmanızda yardımcı olmaya çalışacağım.

İlk çeyiz alışverişi yazımda yılbaşı nedeniyle indirim yapmış olan Cemile mağazasından yaptığım ufak alışverişten bahsetmek istiyorum. 

Benim çeyizimde muhtemelen daha sonra göreceğiniz üzere pek çok kupa var ve bunları kullanırken de kupa kapaklarından kullanmayı çok seviyorum. Bu kapaklardan daha önce de bir kaç parça aldım ama en çok Tantitoni markasının ürünlerini ve modellerini beğeniyorum. 

Bu seferki alışverişimde iki ayrı parça olarak toplamda dört adet silikon kupa kapağı aldım. 

İlk mor renkli üzerinde kırmızı kurdele şeklinde parçası olan tekli bir kapak. 


İkinci parça ise üç tane nispeten diğerine göre daha ufak kapaklardan oluşan bir set. Bu setteki silikon kapakların üzerinde birer minik çilek var ve oldukça şeker duruyorlar. Yılbaşı indirimi dolayısıyla fiyatlarında indirim yapılmış olan bu ürünlerin hepsini toplam 30 TL ye aldım. Umarım siz de beğenmişsinizdir ve eğer sizinde başka markalarda ya da modellerde aldığı kapaklar varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.

REEC.
2 yorum:

  1. kapaklardan ben de almıştım. daha büyük boyları da var, onlardan da aldım, kahvaltıdan sonra küçük kaselerde kalanlar olursa üstünü kapatıp dolaba koymak için.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. büyük boy olanlardan görmemiştim ama çok işe yarar bir şey söylediğine göre mutlaka bakıcam teşekkürler...

      Sil