28 Eylül 2014 Pazar

OJE İNCELEMESİ # 2 : ORLY OJE

Merhaba arkadaşlar;

Bugün bir süredir kullanmakta olduğum bir oje markasıyla ilgili genel görüşlerimden bahsetmek istiyorum. Ayrıca elimde bulunan renklerinin tırnakta nasıl durduğunu da size göstermek istedim.

Bahsettiğim ojeler Orly marka ojeler ve bende bulunan numaraları da 40503 Cherry Bomb ve 40706 Calypso Breeze.

Orly Cherry Bomb Calypso Breeze

Önce hoşlanmadığım kısmından bahsedeyim; ojelerim şişeleri bana göre aşırı büyük. Ben sürekli oje süren ve hemen hemen her gün oje değiştiren biri olduğum için ojenin büyük olması ilk başta daha iyi olur diye düşünebilirsiniz. Ama maalesef öyle olmuyor tam tersi her gün farklı oje kullandığın için ve haliyle bir çok oje sahibi olduğum için sürekli aynı ojeyi sürme durumum olmuyor. Bu nedenle çok büyük ojeler ben onları bitiremeden bozulabiliyor yani fazla büyük ojeler kullanışlı değil. Orly ojelerin her biri 18 ml kocaman ojeler. Aynı zamanda yanınızda taşımaya da pek uygun olmuyor. Seyahate üç tane orly oje alsanız yanınıza makyaj çantanız doldu demektir.

Bir diğer mutsuz olduğum tarafı da fiyatları; gerçi boyutlarını dikkate alırsak bu fiyat uygun gelebilir ama ben internette 18 ila 30 TL arası değişen fiyatlarda gördüm. Bu fiyat bana göre biraz fazla ürüne değer diye düşünenlere bir şey diyemem ama herkese göre değil bence.

İyi taraflarından başlayacak olursam önce en sevdiğimi söyleyeyim orly markası Peta sertifikalı yani hayvanlar üzerinde deney yapmayan bir marka.

İlk olarak ojelerin kapakları çok güzel silikon tarzı bir malzemeden yapılmışlar. Benim gibi sıkışan ojelerinizi ağzıyla açmaya çalışan biriyseniz inanın bu çok önem taşıyor 😛 ne kadar sıkışırsa şıkırsın bu kapaklarla açmak çok kolay.

Fırçaları ince ve uzun benim gibi küçük elleri ve tırnakları olanlar için çok rahat kullanım sağlıyor. 

Kokuları biraz keskin açıkçası normal oje kokusundan biraz daha alkollü gibi geldi bana ama sürülmeyecek gibi falan değil tabiiki.

Her iki rengi de sevdim ben tek katta da çift katta da oldukça güzel sonuç verdiler.

Cherry bomb olan ojenin rengi turuncuya daha yakın pek de kirazı andırmıyor aslında ve içinde çok güzel ışıltılar var.


Calpyso breeze olan rengi ise oldukça mat ve koyu bitişli bir oje. 


Kısacası eğer fiyatından ve boyutundan dolayı sizi rahatsız eden bir durum yoksa kesinlikle tavsiye edilir.

REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder