14 Eylül 2014 Pazar

KOZMETİK İPUCU #2 : KENDİN YAP YÜZÜKLÜK

Merhaba arkadaşlar;

Bugün kendince basit bir yüzüklük yaptım sizinle bunu paylaşmak istedim.

Ben küçüklüğümden beri tam bir yüzük delisiyim ve bu nedenle de artık bir sürü yüzüğüm var. Bu yüzükleri saklamak bir sorun oluyor çünkü bir kutunun içine sıkıştırdığınızda yüzükleri görüp seçmek zor oluyor. Hem derli toplu duracakları hem de kolayca tek tek görebileceğiniz bir saklama yolu bulmak lazım.

Önceleri bir kaç hazır yüzük kutusu aldım ama bunları her zaman bulmak mümkün olmuyor ve ayrıca bulduklarımın bazıları da lüzumsuz derecede pahalı oluyor.

Bu nedenle kendi yüzük kutumu kendim yapmaya karar verdim. Malzemeler oldukça basit öncelikle sağlam karton bir kutu; bu kutu bir çikolata kutusu ya da aldığınız bir makyaj malzemesinin kutusu olabileceği gibi hediye kutusu falan da olabilir. Hazırda elinde böyle bir kutu yoksa eğer bir milyoncu denen dükkanlarda ben sıkça çok ucuz fiyata rastlıyorum bugün alışveriş yaparken de teddy mağazasında bu amaçla kullanılacak kutular gördüm.İkinci malzeme ise sosis bigudi diye satılan plastik uzun bigudiler. Bunlardan hemen her kozmetik dükkanında rengarenk bulmak mümkün ben bugün watsons mağazasından hair essential markasının 12 li paketinden aldım.  Kullanacağınız kutuya göre yeterli kadar alabilirsiniz benim kutum çok büyük değildi bana fazla bile geldi. Normal fiyatı 9.90 mış ama 2.50 TL de indirime denk geldim baya ucuza mal oldu.

En son malzeme de yapıştırıcı. Ben normal bir yapıştırıcı kullandım ama eğer elinizde varsa silikon yapıştırıcı da kullanabilirsiniz. 

Öncelikle kutunuz eğer özellikle aldığınız bir kutu değilse içindeki ambalaj fazlalıklarını temizlemelisiniz. Bende bir hediye kutusu vardı o nedenle bir şey yapmam gerekmedi. Sonra bigudileri yapıştırmadan önce deneme amaçlı bir yerleştirmenizi öneririm. Boyuna mı enine mi koymak lazım ya da elinizdeki bigudiler yetecek mi anlamış olursunuz. Ayrıca bazen kutu eni darsa bigudileri bıçak ya da makas yardımıyla kısaltabilirsiniz. Benim kutumun boyu bigudilere uzun geldi ben de enine yerleştirdim o zaman tam olarak uydu. 


Sonra deneme amaçlı yerleştirdiğiniz aynı şekilde bu sefer alt yüzlerine yapışkan sürüp o şekilde yerleştirin ve iyice sabitleyin sonra da kurumasını bekleyin. 

İşte bu kadar yüzüklüğünüz hazırrrrr .... Ben hemen bir kaç yüzüğümü yerleştirdim bile ama daha sonra hepsini gözden geçirip öyle düzenlemek istiyorum. Umarım işinize yarar bir fikir olmuştur.


REEC.
3 yorum:

 1. Bende böyle kendime yüzüklük yaptımm :)
  bende bloğuma beklerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok sevindim beğendiğine ve denediğine bloğunu da hemen incelemeye alıyorum :))

   Sil
 2. hakikaten iyi fikirmiş hatta var elinde bigudilerden yapabilirim..

  YanıtlaSil