7 Ekim 2013 Pazartesi

OJE DİZAYN # 1 : GOLDEN ROSE OJE İLE

Merhaba arkadaşlar ;
 
Bugün ufak bir tırnak oje dizaynı denemek istedim. Basit bir uygulama yaptım ama görünüşünün hoş olduğu kanaatindeyim.
 
2 adet Golden Rose oje kullandım. Bunlardan birincisi Golden Rose Magnetic Nail Lacquer no:03. Bu oje aslında mıknatısla şekil yaparak kullanacağınız ojelerden fakat ben rengini çok beğendim ve mıknatıs kullanmadan normal oje olarak da kullanıyorum. Diğeri ise Yine aynı markanın Paris Nail Lacquer serisinin 69 numaralı ojesi.
 
Golden Rose

 
 
Öncelikle magnetic 03 ojeyi tek kat olarak tırnaklarıma uyguluyorum. Ben genelde tüm tırnağımı ojelemeyi tercih ederim yani kenarlarda boşluk bırakarak oje sürmüyorum. Parmaklarım tombul tombul aslında ince göstermek için bu uygun olabilir ama pek hoşuma gitmiyor. İlk kat sürdükten sonra rengi ve tonu şu şekilde oluyor.
 
 
 
Ardından yine tek kat olarak simli paris 69 nolu ojeyi sürüyorum. Pırıltılar çok belirgin bir renk değişikliği yaratmıyor yani alt katta sürdüğüm ojenin rengi aynı şekilde kalıyor ama üzerine çok hoş pırıltılı bir tabaka oluşuyor. Bu işlem sonrası görüntü de aşağıdaki gibi:
 
 
 
her iki oje de çok hızlı kuruduğu için tüm işlem her iki kat dahil en fazla 10 dakika sürüyor iki kat arasında da en fazla 2 dakika bekliyorum. Özellikle gece kullanımda çok daha hoş parlamalar yakalayabileceğinizden eminim ama ben bu ojeyi yarın gündüz de kullanacağım ışıkta parlamalarının ilgi çekici olduğunu düşünüyorum. Son hali de kullanılan ojelerle birlikte aynen böyle görünüyor:
 
 
 
Umarım hoşunuza gitmiştir. Dediğim gibi basit ve hoş bir uygulama hem gündüz hem de özellikle gece için .
 
Sevgilerle REEC.
 
 
 
 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder