26 Ekim 2009 Pazartesi

BÜYÜKLER DE KORKAR MI??

Küçük çocuklar çok şeyden korkar bilirsiniz. Karanlıktan, köpekten, böceklerden, arabalardan, kendilerinden daha büyük olanlarda, yüksek sesten vs vs daha sayamayacağımız pek çok şeyden...

Peki ya büyükler onlar bir şeylerden korkar mı?? Hepinizin aklına bir şeyler geldiğini tahmin ediyorum ne bileyim yüksekten korkan, örümcekten korkan, uçaktan korkan hatta bazı büyük erkekler için geçerli olmak üzere evlenmekten korkan tanıdıklarınız vardır eminim.

Ama bütün bunların haricinde bence büyüklerde oluşan günümüzde çok daha büyük bir korku var. Hem çok büyük bir korku hem de çok genel bir korku bence. Çünkü o kadar çok kişiyi esir etmiş ki bu korku inanılmayacak boyutta. Peki, nedir bu korkumu diyorsunuz? Hemen söyleyeyim" Mutluluk Korkusu"

Evet, evet yanlış okumadınız... Mutluluk korkusu. Artık o kadar çok kişi mutlu olmaktan korkuyor ki inanamazsınız. Özellikle ikili ilişkilerde mutlu olmaktan mutluluğa giden bir trende olmaktan hatta mutlu olabilme ihtimalinden bile korkuyor kimileri. Ve böylece bu korkunun esiri oluyorlar. Bütün hareketlerini bütün yaşantılarını bu korku etkilemeye başlıyor.

İnsanlardan özellikle kendilerini sevme ihtimali olanlardan kaçmaya başlıyorlar. Hatta kaçmakla kalmıyor bütün kapılarını kapatıyorlar. Kendi kendilerine bahaneler üretiyorlar sorunlar çıkarıyorlar yeter ki en büyük korkularıyla yüzleşmek zorunda kalmasınlar diye.

Ya mecbur kalırlar da birsinin onları sevmesine izin verirlerse ya engel olamazlarsa ya bu kişi bütün engellere bütün yasaklara rağmen onları sevmeyi becerirse ya inadından vazgeçmezse ya o zaman sevilirlerse ya o zaman mutlu olurlarsa nasıl olabilir bununla nasıl başa çıkılır???????

İşte günümüzde insanları en çok korkutan bu durum bence. Bu nedenle kaçıyorlar insanlardan ya da kaçırmaya çalışıyorlar etraflarındakileri kendi kendilerine paranoyalar yaratıyorlar kendi kendilerine sorunlar üretiyorlar.

Peki ne oluyor sonuç: YALNIZLIK ....

Ne dersiniz bir gün yalnızlık korkusu mutluluk korkusunu yener mi?? Mutluktan korkanlar bu korkularıyla yüzleşip korkularından kurtulabilirler mi??

Bence bütün korkularda olduğu gibi kişilerin kendilerinin çözebileceği kendilerinin kurtulabileceği bir konu ama siz yine de mutluluktan korkan birine rastlarsanız yardımcı olmaya çalışın belki korkusundan kurtulmasına yardımcı olabilirsiniz kim bilir???
 

REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder