26 Ekim 2009 Pazartesi

ACIMASIZ VE BENCİL

Pembe film adı gibi oldu değil mi başlığım. Evet gerçekten de öyle olmuş ama içimden geçenleri en çok bu kelimeler ifade ediyor şuan.

Dün bütün gece düşündüm .... Hiç uymadım desem yeridir... Gerçekten çok ama çok merak ediyorum acaba insanları bu kadar ACIMASIZ ve BENCİL yapan koşullar neler olabilir????

Yada insanın karakteri buna birden bire neden olabilir mi???

Benim aklım almıyor ne kadar uğraşırsam uğraşayım sanırım hayatımdaki insanlara karşı ne olursa olsun acımasız ve bencil davranamıyorum ben. Özelliklede önemsediğim insanlara karşı. Belki de bu benim hatam beklide bu benim eksikliğim Belki olması gereken budur. Geçerli olan insanların kendilerini düşünmesi ve etrafındaki hiç kimseyi önemsedikleri de dahil olmak üzere göz ardı etmesi gerekir bu zamanda. Ya da insanlar beklide zamanın ve mekanın sonuncunda bunların etkisiyle bu hale geliyorlardır….

Peki, nasıl bir zaman geçmesi nasıl bir etki kim insanları bu hale getirir? Çok ağır darbeler mi? Yoksa çok uzun süre sevgisiz kalmak mı? Çok uzun süre ihtiyaçları karşılanmayan kimseler bu hale gelir mi? Ya da gelmeli midir? Zorunluluk mudur bu durum….. Ya da haklı mıdır??

Dediğim gibi ben ne kendim bu hale gelmeyi becerebiliyorum ne de bu durumdakileri anlayabiliyorum? Çok uğraştım inanın anlamak için günler ve geceler boyunca ama sanırım kapasitem yetmiyor bunu anlamak için….

Başkalarından görülen tepkiler bu derece insanların hayatını ya da davranışlarını etkilememeli bence… Hele ki karakterlerini değiştirmemeli …. Başka birinden aldığınız darbeler bir diğerine darbe vurmanıza neden olmamalı… Aksi takdirde size darbe vuran o kişiyle aynı kefedesinizdir artık o kişiden hiçbir farkınız kalmaz. Zamanında size karşı gösterilen davranış eğer artık sizin karakterinize etkilediyse artık sizde en az onun kadar acımasız ve bencil olmuşsunuz demektir. Belki de ondan fazla çünkü o eski zamanlardaki kişi ya da kişiler olay ya da olaylar kendi doğalarının sonucuydu ama artık siz başkalaşım geçirmiş etki altında kalmış birisiniz. Ve maalesef başka birinin bambaşka bir zamanın bambaşka bir mekanın acısını çıkartıyorsunuzdur karşınızdakinden ve bu sizi çok ama çok kötü biri yapmaktadır…..

Hala anlamaya çalışıyorum hem bu durumu hem de bu insanlar ve dua ediyorum karşılaştığım her acımasız ve bencil insandan bir şeyler kapmamak için bir gün gelip de onlardan biri olmamak için…. Umarım kader umarım tanrı bana yardımcı olur ve bir gün bende korktuğum bu insanlar gibi ACIMASIZ VE BENCİL olmam…….
 
 
REEC

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder