23 Eylül 2009 Çarşamba

YENİ BİR BEN

Eveeeet yeni bir diyet günlüğünün ilk günündeyiz dememe ramak kalmışkeeeennn kendi kendime engel oluyor ve hatamı daha gerçekleşmeden engelliyorum.


Hata nerde diyecek olursanız, açıklayayım hata diyet sözcüğünde. Çünkü artık bundan sonra hayatımda diyete yer yokkkk. Aslında hatanın en büyüğü; diyet sözcüğünde değil, diyetin kendisinde... Kesinlikle, bir insanın kendisine yapabileceği en büyük kötülüklerden birisi diyet!

Hayır, bu konuda uzmanım. Oradan biliyorum. Bir kere son derece sağlıksız bir şey… Asıl olan kesinlikle zayıflamak için eziyet çekerek diyet yapmak değil, sağlıklı beslenmeye adapte olmak.


Ben bu konuda kesin kararımı verdim denebilir. Artık diyet falan yok. Çünkü uzun zamandır yaptığım diyetlerin sonucunda, anladım ki diyet yaparak kilo falan vermek mümkün değil. Sizin yaptığınız diyetler sadece bu sektörden para kazanan kişilerin hayatlarını idame ettirmeye yarıyor. Hepsi buu. Ve sektör o kadar geniş ki zayıflama giysilerinden, aletlere yiyeceklerden, içeceklere, haplara, uzmanlara v.s., v.s. kadar gidiyor. Ve anladığım kadarıyla biz diyet mağdurları o kadar bereketli bir topluluğuz ki tüm bu insancıkları besleyebiliyoruz.


Aslında düşünürseniz oldukça komik bir durum aç kalarak ve hatta aç kalmaya kendimizi mecbur bırakarak pek çok kimseyi besleyebiliyor olmak. Ama artık ben bu besleyicilerden birisi olmamak konusunda kasın kararımı verdim. Bundan sonra sadece ve sadece sağlıklı beslenme var ve bu o kadar basit o kadar kolay bir şey ki aslında bu zamana kadar neden fark edememişim diye hayıflanıp duruyorum şimdiden.

Ama yine de bu yolda; pek çok zorlukla karşılaşılacağı da aşikâr. Maalesef çünkü insan içinden tümden bir değişim öneriyor ve hatta bunu zorunlu kılıyor. Ama aç kalınan zavallı dönemler, istenmeden giyilen giysiler, geçmişte bırakılan zorluklar, v.s. düşünülürse, bu zorluğa dayanılabilir sanırım.


Evet, işte sonuç; diyet hayatımdan çıkacak sağlıklı beslenme girecek veeee sonucunda hem yeni bir düzen hem de yeni bir ben olacak. Eee Sertap Erener’in şarkısı gibi. “ Yeni bir ben lazım” ne de olsaaa.....


REEC.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder